Turlar

Genel Bilgiler

       BİR DOĞU MASALI ÖZBEKİSTAN

      İpek Yolunun Rüya Şehirleri

Taşkent – Semerkand – Buhara – Hive
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile
Tüm Ekstra Turlar Dahil 
19 - 24 Mayıs 2024 (5 Gece – 6 Gün)

Hareket Tarih ve Saatleri

1. Gün: ISTANBUL – TAŞKENT
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde 18 Mayıs (Cumartesi) akşamı saat 22.00'da buluşuyoruz.  Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 368 sefer sayılı uçuşu ile (19 Mayıs Cumartesi'yi 19 Mayıs Pazar'a Bağlayan Gece) 00:55’de Taşkent’e hareket ediyoruz.

Program

1. Gün: ISTANBUL – TAŞKENT
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde 18 Mayıs (Cumartesi) akşamı saat 22.00'da buluşuyoruz.  Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 368 sefer sayılı uçuşu ile (19 Mayıs Cumartesi'yi 19 Mayıs Pazar'a Bağlayan Gece) 00:55’de Taşkent’e hareket ediyoruz. Yerel saat 07:20’de Taşkent’e iniyor ve pasaport ve gümrük işlemleri sonrası kahvaltımızı almak üzere alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile buluşuyoruz. Kahvaltı sonrası şehir turunda göreceğimiz yerler arasında, Barak Han Medresesi, Kaffal-i Şaşi Türbesi, Tilla Şeyh Camii bulunmaktadır. Sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığında bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal nüshasını, Kökeldaş Medresesi’ni, ünlü Taşkent Metrosunu ve meşhur Taşkent Çarşısını gezeceğiz. Gezimiz sonrası otelimize gitmek üzere hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  
 
2. Gün: TAŞKENT – SEMERKAND
Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Semerkant’a hareket ediyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Şairler ve gezginlerin Doğu Masalı olarak anlattıkları kadim Semerkant şehri 14.yy’da güç ve zarafet sembolüydü. Dünyanın en eski şehirlerinden Semerkant üç büyük komutanın hükümranlık sürdüğü (Büyük İskender, Cengiz Han, Emir Timur) tek şehirdir. Sırasıyla göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında Guri Emir(Emir Timur),Registon Meydanı, Uluğbey Medresesi, Uluğbey Rasathanesi, Şirdar Medresesi, Tillakari Medresesi, Şahı Zinde Türbesi bulunmaktadır. Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama için Semerkant’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. Grand Sogdiana Hotel vb.
 
3.Gün: SEMERKAND – BUHARA
Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Buhara’ya hareket ediyoruz. İslam Rönesans’ının yaşandığı Türklerin Orta Çağ’daki üniversite kenti olan Buhara’da bize çok yakın hatıraların izlerini süreceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Lebi Havuz Camii, Yahudi Mahallesi, Poyi Kalon Kompleksi, İlk Türk İslam Devleti Karahanlı’ların yaptırmış olduğu Kalan Minaresi, Mir Arap Medresesi ve Çar Minar Medresesi bulunmaktadır. Gezilerimizin ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında akşam yemeği ve konaklama için Buhara’daki otelimize hareket ediyoruz. Zahid Zarafshon Hotel vb.
 
4.Gün: BUHARA – HİVE
Sabah kahvaltısının ardından Harezm’in kalbi Hive şehrine hareket ediyoruz. Hive’de öncelikle otelimize yerleşerek serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte Hive’nin eşsiz mimari güzellikleri arasında akşam yemeğimizi alacağız. Akşam yemeği sonrası bir zamanlar  yorucu çöl seyahatlerinin eşsiz uğrak yeri olan Hive sokaklarında masalsı bir gezintiye çıkıyoruz. Gezi sonrası konaklama için otelimize geri dönüyoruz. Orient Star Hotel vb.
 
5.Gün: HİVE
Sabah kahvaltısının ardından Hive şehir turumuz başlıyor. Göreceğimiz yerler arasında, Unesco Dünya mirası listesinde yer alan Ichan Kale ve Eski Kale Kunya-Ark Cuma Camisi, İslam Hoca Medresesi ve Minaresi, Allah Kulu Han Medresesi, Muhammed Emin Han, Muhammed Rahim Han Medresesi, Şirgazi Han Medresesi, Pehlivan Dervaze Kapısı, Taşkale Kervansarayı bulunmaktadır. Turumuz sonrası Hive’nin masalsı çarşılarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Orient Star Hotel vb.
 
6.Gün: HİVE – ÜRGENÇ – İSTANBUL
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Ürgenç Havalimanına hareket ediyoruz. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK263 sefer sayılı uçuşu ile 08:20’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 10:35’de varışımızın ardından bir başka FARMATUR organizasyonunda buluşmak üzere vade ediyoruz.

UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ:     19 Mayıs 2024    TK368      İSTANBUL-TAŞKENT         Biniş saati 00:55  İniş saati  07:20
DÖNÜŞ:  24 Mayıs 2024    TK263      ÜRGENÇ-İSTANBUL           Biniş saati 08:20  İniş  saati  10:35   

 

Hizmet Ücret Bilgileri

İki kişilik odada kişi başı fiyatı : 1600 USD        Tek kişilik oda farkı :  350 USD

İki yetişkin yanında : 2-6 yaş çocuk : 375 USD        7-11 yaş çocuk : 1525 USD

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

 • THY ile İstanbul  - Taşkent / Ürgenç - İstanbul  ekonomik sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Alan otel alan transferleri ve şehirlerarası transferler
 • 4 yıldızlı otellerde 5 gece konaklama
 • 6 kahvaltı ve 5 akşam yemeği
 • Panoramik şehir turu
 • Araç içi kapalı su ikramı
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Müze giriş ücretleri

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • Kişisel harcamalar
 • Öğlen yemekleri
 • Yurtdışı çıkış fonu ( 150 TL )
 • Konya-İstanbul /İstanbul-Konya Uçak Bileti
 • Seyahat sağlık sigortası (15 euro)
 • Paket fiyatına dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Şoför ve rehber bahşişleri ( Şoför günlük 2 usd, Rehber günlük 3 usd)