Turlar

Genel Bilgiler

TURİSTİK DOĞU EKSPRES TRENİ İLE KARS

19 – 23 ARALIK 2019 (4 GECE – 5 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

1.GÜN: 19.12.2019 PERŞEMBE   KONYA – ANKARA – KARS

Siz değerli misafirlerimizle Konya tren garında buluşarak saat 14.05’da Ankara’ya hareket ediyoruz. 
Program

1.GÜN: 19.12.2019 PERŞEMBE   KONYA – ANKARA – KARS

Siz değerli misafirlerimizle Konya tren garında buluşarak saat 14.05’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Saat 15.50’de Ankara’ya varışımızla Doğu Ekspres tren saatini bekliyoruz. Saat 16.55’te Turistik Doğu Ekspres treni ile Kars’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği serbest. Konaklama trende yataklı kompartımanımızda.

 

2. GÜN: 20.12.2019 CUMA    TURİSTİK DOĞU EKSPRES

Sabah uyanırken gün ışığının camdan süzülerek bizleri uyandıracağı bu güzel tren yolculuğumuz da,  güzel manzaraları, dağları, dereleri doya doya seyrederek tüm günümüz trenimizde seyahat ederek geçiriyoruz. Ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları alma imkânımız olacaktır. Saat 06.05‘te İliç tren garında 3 saatlik mola veriyoruz. Mola sonrası trenimize geri dönüyoruz. Saat 09.05’de trenimiz hareket ediyor. Saat 11.00’da ikinci durağımız Erzincan’a varıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik molamızın ardından trenimize dönüyoruz. Saat 14.00’da trenimiz hareket ediyor ve saat 17.33’de Erzurum’a varıyoruz. 3 saatlik mola sonrası trenimize geçiyoruz vesaat 20.13’te trenimiz hareket ediyor. Saat 23.58‘de Kars Tren Garına ulaşıyoruz. Gar çıkışında aracımız ile buluşup, otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde. 

 

3.GÜN: 21.12.2019 CUMARTESİ  KARS –ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ – BOĞATEPE KÖYÜ

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından farklı uygarlıkların buluştuğu Ani Harabeleri ’ne hareket ediyoruz. Ocaklı köyünde Ermenistan ile sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın yamacında kurulmuş Ani Harabelerini ziyaret ettikten sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde at kızağı keyfini yaşıyoruz. Göl üzerinde ve çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında Türkiye’nin ilk Peynir müzesini görmek için Boğa Tepe Köyüne hareket ediyoruz. Bu köyde on altı ayrı çeşit peynir üretiliyor, 1800-2600 metre yükseklikteki Kars ve Ardahan yaylalarında Kafkas-İran-Turan iklimlerinin çakışarak ortaya çıkarmış olduğu bitki çeşitliliği ile beslenen hayvanlardan temin edilen süt ile yapılmış Gravyer, Eski Kaşar, Türkmen Saçak, Malakan, Tulum, Otlu, Kelle, Tel, Çürük, Çanak gibi tescili peynirlerin tadına bakma imkânı buluyoruz. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

4. GÜN: 22.12.2019 PAZAR   KARS – ERZURUM

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Kars gezimize başlıyoruz. Kars merkezinde yer alan; Kars Kalesi, Kanlı Tabya Müzesi, Oniki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapıları (Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü, Belediye) , PTT Binası, Vali Konağı, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu görüyoruz. Ardından Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış’ta Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Türkiye’nin en yüksek rakımlı ili Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum’a varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

5. GÜN: 23.12.2019 PAZARTESİ   ERZURUM – ANKARA – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Erzurum’da; Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu Taşı Üretim ve Pazarlaması yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ile eski evleri görüp Erzurum havaalanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerinden sonra Anadolujet ile 17.50 uçuşu ile Ankara’ya dönüyoruz. Ankara’ya varış sonrası tren garına transfer oluyoruz. Saat 21.15’de Konya’ya hareket. Siz değerli misafirlerimiz ile buluşma noktamız olan Konya Tren Garında vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI: 2150 TL
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI: 2300 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 1000 TL

0-2 YAŞ: 200 TL

3-6 YAŞ: 350 TL

7-12 YAŞ: 1850 TL

 

 

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler
* Konya – Ankara – Konya Ekonomi Sınıf YHT Bileti

* Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspres Bileti (Yataklı Vagon)

* Anadolujet ile Kars – Ankara Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

* 3 Gece Otel Konaklaması
* 3 Sabah kahvaltısı
* 2 Akşam Yemeği
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Ulaşım ve Araç içi ikramlar
* Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Öğle yemekleri
* Gezi esnasındaki kişisel harcamalar

* Trendeki Yemekler

 

*Sufi Turizm, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Laney Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.