Turlar

Genel Bilgiler

BATI KARADENİZ

SAFRANBOLU – ABANT - ORMANYA – MAŞUKİYE – SAPANCA –  YEDİ GÖLLER

16 – 19 HAZİRAN 2024 (3 GECE – 3 GÜN)

KURBAN BAYRAMI ÖZEL

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 16 HAZİRAN 2024 PAZAR   KONYA – SAFRANBOLU            

Siz değerli misafirlerimizle Anıt Devlet Tiyatrosu önünden saat 23:59 ‘da Kulu, Ankara güzergahını takip ederek Safranbolu’ya hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN: 17 HAZİRAN 2024 PAZARTESİ   SAFRANBOLU – ABANT

Sabah saatlerinde yol güzergahımızda kahvaltımızı aldıktan sonra Safranbolu’da; ilk olarak dünyanın nadir açık namazgâhlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip; Safranbolu’nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemenciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşılarını geziyoruz. Buradaki ziyaretlerimizi tamamladıktan UNESCO’nun Anadolu’da koruma altına aldığı iki köyden birisi olan Yörükköyü’ne uğruyoruz. Yörükköyü’nün Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında gezerken kendimizi tarihin sayfalarında birer yaprak gibi hissedeceğiz. Sipahioğulları’na ait iki konağı gezip, ilginç hikâyelerini dinledikten sonra köyün ortak çamaşırhanesine gidiyoruz. Yörükköyü’nden ayrılıp, Abant yolu üzerinde ki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.  

 

2.GÜN: 18 HAZİRAN 2024 SALI   ABANT- SAPANCA – ORMANYA – MAŞUKİYE - ADAPAZARI

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Abant’a hareket ediyoruz. Her mevsim farklı güzellikte olan Abant Gölü'nü keşfetmek üzere göl etrafında yer alan yürüyüş parkurlarında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından Sapanca’ya hareket ediyoruz. Sapanca gölü etrafında yapacağımız gezintinin ardından göl manzarası eşliğinde çay veya kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Serbest zaman sonrası Ormanya Doğal Yaşam Parkına hareket ediyoruz. Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahip olan, bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkında Hayvanat Bahçesi, Vahşi Yaşam Alanı, Hobit Evleri gibi noktaların gezilmesi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Maşukiye’ye hareket ediyoruz. Panoramik olarak Maşukiye Aşıklar Deresini ve şelaleleri görüyor ve bu güzel ortamın tadını çıkarmak için şelalelerin kenarında huzur dolu yürüyüş yapabilirsiniz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: 19 HAZİRAN 2024 ÇARŞAMBA   ADAPAZARI – BOLU - YEDİGÖLLER - KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Bolu’ya hareket ediyoruz. Bolu’da transfer araçlarımızla Yedigöller için yola çıkıyoruz. Eşsiz manzaraları, huzur veren dingin atmosferi ve harika doğasıyla doğaseverlerin çok beğendiği Yedigöller'de göllerin çevresinde gezintiye çıkıyoruz. Şelale, Dilek Çeşmesi gibi noktaları görebildiğimiz patikalarda yaptığımız yürüyüşün ardından Yedi göl diyarında gönlünüzce vakit geçirmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Konya’ya hareket ediyoruz. Konya’ya varışımızla siz değerli misafirlerimizle buluşma noktamızda vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI FİYATI: 7500 TL                TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 2500 TL

0-6 YAŞ: ÜCRETSİZ     KOLTUK ALIRSA: 4000 TL            7-12 YAŞ: 6000 TL

(Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir.)

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

* 2 Gece Otel Konaklaması

* 3 Sabah Kahvaltısı

* 2 Akşam Yemeği

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

* Ulaşım

* Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

* Kişisel Harcamalar

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri

* Yemeklerde Alınan İçecekler