Turlar

Genel Bilgiler

ESKİŞEHİR – KÜTAHYA

18-19 KASIM 2023 (2 GECE – 2 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

1.GÜN: 18 KASIM 2023 CUMARTESİ  KONYA – ESKİŞEHİR

Siz değerli misafirlerimizle 02:30’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak Akşehir, Çay güzergahını takip ederek Eskişehir’e hareket ediyoruz. 
Program

1.GÜN: 18 KASIM 2023 CUMARTESİ  KONYA – ESKİŞEHİR

Siz değerli misafirlerimizle 02:30’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak Akşehir, Çay güzergahını takip ederek Eskişehir’e hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Eskişehir’e varışımızla ilk olarak kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından gezimize ilk olarak Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’na gidiyoruz. Ardından Balmumu Heykeller Müzesi gezilerimizi tamamlayarak Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğrafladıktan sonra Dünya’da tek olan Lüle Taşı Müzesini ve Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan) ziyaret ediyoruz. 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevihane’sini görüyoruz. Ardından 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odun Pazarı ile devam ediyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içerisinde hissedeceğiz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: 19 KASIM 2023 PAZAR   KÜTAHYA – KONYA

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Kütahya’ya hareket ediyoruz.  Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonunda Kütahya’ya varışımız ile turumuza başlıyoruz. Tüm Anadolu Şehirleri gibi şaşırtıcı birçok özelliği ve güzellikleri bulunan bu eski Osmanlı şehrini tanımaya ünlü Germian Sokağı'nı gezerek başlıyoruz. Daha sonra Hıdırlık Tepesi (Panaromik), Kütahya Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Kossuth (Macar) Evi, Ulu Camii, Döner Kule, Dönenler Camii, Kütahya Çini Müzesi'ni görüyoruz. Kütahya gezimizin ardından Afyon Frig Vadisi’ne hareket ediyoruz. Frigya medeniyetinden izler taşıyan tarihi kalıntıları ve antik eserleri bünyesinde barındıran bölgede gezimizi yaptıktan sonra Konya’ya hareket ediyoruz. Konya’ya varışımızla siz değerli misafirlerimizle buluşma noktamızda vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 3000 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 500 TL

İKİ YETİŞKİN YANINDA;

0-6 YAŞ: ÜCRETSİZ        KOLTUK ALINIRSA: 1500 TL      7-12 YAŞ: 2750 TL

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER:                                     

* 1 Gece Otel Konaklaması                                    

* 2 Sabah Kahvaltısı                                                                  

* 1 Akşam Yemeği

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Ulaşım

* Zorunlu Seyahat Sigortası

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

* Kişisel Harcamalar

* Öğle Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler

* Müze ve Ören Yeri Girişleri