Turlar

Genel Bilgiler

BOZCAADA – ASSOS – KAZDAĞLARI

AYVALIK – CUNDA ADASI

04 – 07 TEMMUZ 2024     (3 GECE / 3 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 04.07.2024 PERŞEMBE   KONYA – GÜRE

Siz değerli misafirlerimizle Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak 23.00’da Güre’ye hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN: 05.07.2024 CUMA  KAZDAĞLARI JEEP SAFARİ – GÜRE

Sabah saatlerinde otelimize varışımızla kahvaltımızı aldıktan sonra Kazdağlarında jeeplerle safari turu gerçekleştiriyoruz.Gün boyu keyifli safari turunun ardından Güre’deki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (FORM TERMAL OTEL)

 

2.GÜN: 06.07.2024 CUMARTESİ   BOZCAADA – ASSOS – GÜRE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından mitolojide Tenedos adası olarak bilinen, Posedion un üflediği rüzgârların kıyılarını dantel gibi şekillendirdiği Bozcaada’ya hareket ediyoruz. Ezine ilçesi Geyikli iskelesine ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz feribotla yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk sonrası ulaşacağımız Bozcaada’daki ilk durağımız tüm ihtişamıyla bizleri karşılayan ve Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilinen Bozcaada Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz ve fotoğraf çekiminin ardından Eski Rum Mahallesi ve Eski Türk Mahallesinin ara sokaklarında dolaşarak geçmiş Bozcaada yaşamının izlerini arıyoruz. Gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz serbest zaman diliminde Bozcaada’nın meşhur reçellerini ve kurabiyelerini alabilirler. Serbest zaman sonrasında bu şirin adadan ayrılarak feribotla ulaşacağımız Geyikli iskelesinden Assos (Behramkale’ye) hareket ediyoruz. Behramkale Köyü’ne vardıktan sonra köyün girişinde aracımızdan inip 238 metre yükseklikte andezit bir kayaç üzerine kurulmuş olan Assos Antik Kenti’nin akropolüne çıkıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde antik dönemin İlk Dor Düzeni ile yapılmış olan Athena Tapınagı’nı görüyoruz.  Ardından serbest zamanda köy içerisinde kentin meşhur fincanda pişen sakızlı Türk kahvesini yudumlayabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında Güre’deki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (FORM TERMAL OTEL)

 

3.GÜN: 07.07.2024 PAZAR AYVALIK – CUNDA ADASI –  KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Ayvalık’ta dileyen misafirlerimizle ekstra tekne turu yapıyoruz. Keyifli bir tekne turunun ardından Rumlarla – Türklerin bir arada yaşadığı, eskiden kokulu ada anlamına gelen Moshinos, Türklerin ise Cunda dedikleri Alibey Adasını gezmeye başlıyoruz. Eski bir Rum kasabası olan Cunda Adasının tarihi sokakları ve taş evleri arasında nostaljik anlar yaşayacağımız bir gezinti yapıyoruz. Adada bulunan 8 kiliseden günümüze en iyi şekilde korunarak ulaşabilmiş Taksiriyarhis Kilisesi gezintimiz ve fotoğraf çekimlerimiz sonrasında Ayvalık’a özgü meşhur sakız dondurmasından ya da Taş Kahvede sunulan Sakızlı Türk Kahvesinin tadına bakabilirsiniz. Ardından Cunda Adasından ayrılıyor ve Çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada Şeytan’ın ayak izini simgeleyen demir kafes içindeki izi gördükten sonra, Ayvalık koylarının ve Midilli adasının doyumsuz manzarasını ve çaylarımızı yudumlayarak seyrediyoruz. Fotoğraf çekimlerimiz sonrasında Konya’ya hareket ediyoruz. Konya’ya varışımızla siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz. 

 

Bir başka Sufi Turizm programında görüşmek dileği ile…

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI FİYATI: 7750 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 2500 TL

0-6 YAŞ: ÜCRETSİZ    KOLTUK ALINIRSA: 2500 TL

7-12 YAŞ: 5750 TL

(ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA GEÇERLİDİR)

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece Otel Konaklaması 
* 3 Sabah Kahvaltısı      
* 2 Akşam Yemeği           

* Jeep Safari Turu 

* Feribot Geçişleri

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Ulaşım

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Kişisel Harcamalar

* Tüm Öğle Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Ayvalık Tekne Turu

* Son gün akşam yemeği