Turlar

Genel Bilgiler

MEŞHUR ÜÇGEN: HİNDİSTAN

QATAR AIRWAYS TARİFELİ SEFERLERİ İLE

22 MART – 29 MART 2024 / 5 GECE 7 GÜN / HOLI FESTİVALİ ÖZEL TURU

TÜM ŞEHİR TURLARI DAHİL!

DELHİ (2 GECE) – JAIPUR (2 GECE) – AGRA (1 GECE)

Hareket Tarih ve Saatleri

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Qatar Airways kontuarı önünde saat 17.15’te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Qatar Airways’in QR246 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.15’te Doha’ya uçuş.

Program

1.Gün: ISTANBUL   DOHA 22 Mart 2024 Cuma

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Qatar Airways kontuarı önünde saat 17.15’te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Qatar Airways’in QR246 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.15’te Doha’ya uçuş.

 

2.Gün: DOHA   DELHİ 23 Mart 2024 Cumartesi

Yerel saat ile 00.15’te Doha’ya inişin ardından uçak değiştirerek QR570 sefer sayılı uçuş ile saat 02.20’te Delhi’ye uçuş. Yerel saat ile 08.25’te Delhi’ye iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, 500 yıldan beri Yamuna Nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfe çıkacağız. Bu gezimizde Eski Delhi’yi göreceğiz. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Turumuz sonrasında otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Delhi’deki otelimizde. (A)

 

3.Gün: DELHİ 24 Mart 2024 Pazar 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Yeni Delhi’yi göreceğimiz turumuz için hareket. Turumuzda India Gate, Akhardam Tapınağı, Lotus Tapınağı, Qutup Minar göreceğimiz yerler arasındadır. Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra geleneksel çekçekler ile kısa bir tur yapacağız. Turumuz sonrasında otelimize dönüş. Akşam Holi Festivalinin başlangıcı. Akşam yemeği ve gecelememiz Delhi’deki otelimizde. (K, A)

 

4.Gün: DELHİ ð JAIPUR 25 Mart 2024 Pazartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Jaipur’a doğru hareket. Yaklaşık 5,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Jaipur’a ve otelimize varış. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Holi Festivalinin devamı olan “boya savaşlarına” katılıp bu neşeli festivali beraber kutlayacağız. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Bollywood Sineması Turu’na katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde. (K, A)

 

→ Bollywood Sineması Turu | Kişi başı 35 USD

 

1976 yılından beri bir çok Bollywood filminin prömiyerinin yapıldığı ve Jaipur’un simgelerinden biri haline gelen Raj Madir’de bir Bollywood filmini izleme fırsatı bulacağız. Rehberimiz filmden önce filmin hikayesi hakkında bizleri bilgilendirecek.

 

5.Gün: JAIPUR 26 Mart 2024 Salı

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Jaipur’un 11 km dışında bulunan ve 1728 yılına kadar bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalar ile görkemli bir ışıltıya sahip olan Sheesh Mahal, bir diğer adı ile Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatını yakalayacağız. Sonrasında Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi Jantar Mantar ve Rüzgar Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği ve gecelememiz Jaipur’daki otelimizde. (K, A)

 

6.Gün: JAIPUR   FATEHPUR SIKRI ð AGRA 27 Mart 2024 Çarşamba

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Fatehpur Sikri’ye doğru hareket. Yaklaşık 5 saatlik yolculuğumuz sonrasında çöl şehir olarak da anılan Fatehpur Sikri’yi ziyaret edeceğiz. İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ile Fatehpur Sikri, yapımından 14 yıl sonra politik nedenlerden ötürü terk edilmiştir. Burada geniş avlu, büyük dörtgen avlu ve Pachisi’nin yanısıra Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı, Birbal Sarayı, Rüzgar Sarayı, Panch Mahal ve Fatehpur Sikri’nin sembollerinden Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış olan Cuma Camisi ve Salim Chisti’in mozolesini ziyaret edeceğiz. Buradaki turumuz sonrasında yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Agra’ya ve otelimize varış. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Mohabbat Taj Show Turu’na katılabilirler. Akşam yemeği ve gecelememiz Agra’daki otelimizde. (K, A)

 

→ Mohabbat Taj Show Turu | Kişi başı 70 USD

 

Bu turumuzda Şah Cihan’ın eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisi ile eşsiz anlar yaşacayacağız.

 

7.Gün: AGRA   DELHI 28 Mart 2024 Perşembe

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, Agra turu için hareket. İlk durağımız Kızıl Kale olarak da bilinen Agra Kalesi olacaktır. Sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünya’nın Yedi Harikasından biri olan Tac Mahal’i keşfeceğiz. Turumuz sonrası Delhi’ye doğru hareket. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Delhi’ye varış. Bir Hint ailesinin evine konuk olup Hint kıyafetleri ile Hint müziği eşliğinde eğleneceğiz. Bu ziyaret sonrası akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemek sonrası havalimanına transfer. (K, A)

 

8.Gün: DELHİ   DOHA   İSTANBUL 29 Mart 2024 Cuma

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Qatar Airways’in QR579 sefer sayılı uçuşu ile 03.40’ta Doha’ya uçuş. Yerel saat ile 05.30’ta Doha’ya inişin ardından uçak değiştirerek QR239 sefer sayılı uçuş ile saat 07.55’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 12.25’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

 

22 Mart 2024   Qatar Airways   QR246   IST-DOH     20.15 00.15 (+1)  

23 Mart 2024   Qatar Airways   QR570   DOH-DEL   02.20 08.25

29 Mart 2024   Qatar Airways   QR579   DEL-DOH   03.40 05.30

29 Mart 2024   Qatar Airways   QR239   DOH-IST     07.55 12.25

 

Delhi  (2 gece)    5* Welcomhotel By ITC Hotels, Dwarka vb.

Jaipur  (2 gece)   4* LilyPool The Heritage Jal Mahal vb.

Agra    (1 gece)    4* Howard Plaza The Fern vb.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI FİYAT: 1297 USD                         

TEK KİŞİLİK  ODA FARKI: 220 USD

 

İKİ YETİŞKİN İLE AYNI ODADA :

00- 02 yaş çocuk :  150 USD

03-12 yaş çocuk :  1277 USD

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Qatar Airways tarifeli seferleri ile IST-DOH-DEL/DEL-DOH-IST parkurunda gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı vergileri

Belirtilen veya benzeri otellerde toplam 5 gece konaklama

Programda belirtilen sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

Belirtilen şehir turları

Türkçe rehberlik hizmeti

Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen mesleki sorumluluk sigortasıdır)

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yurt dışı çıkış harcı (güncel 150 TL)

Vize ücreti

Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler

Ekstra turlar

Kişisel harcamalar

Seyahat sağlık sigortası

Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler

Covid-19 ile ilgili testler ve sigortalar

Bahşişler