Turlar

Genel Bilgiler

KIBRIS TURU 
LEFKOŞA - GİRNE - GAZİ MAĞOSA - KAPALI MARAŞ
24 - 26 KASIM 2022 (3 GECE 3 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 
Siz değerli misafirlerimizle 00.30'da (Çarşamba’yı Perşembe'ye Bağlayan Gece) Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak Adana’ya hareket ediyoruz. Uçuş işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ile PC1852 sefer sayılı uçağı ile 07.25’de Lefkoşa’ya hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN :

07.20’de Lefkoşa’ya ulaşıyoruz. Bagaj işlemlerinin ardından havaalanında bekleyen aracımız ile Girne merkeze ulaşıyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize ulaşıyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN :
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Lefkoşa ve Gazi Mağosa gezilerimize başlıyoruz. Öncelikle Boğazköy Şehitliği'ni ziyaret ediyoruz. Panoramik olarak Yeşil Hat, Ledra Palace Hotel, Denktaş Vakfı, Denktaş Çalışma Ofisi, Lefkoşa Surları, Cumhurbaşkanlığı Binası ve Cumhurbaşkanlığı Konutunu görüyoruz. Keyifli bir yürüyüş yaparak rehberimizin anlatımları ile Girne Kapısı, Dr. Fazıl Küçük Heykeli, Mevlevi Müzesi, Dr. Fazıl Küçük Müzesi, Venedik Sütunu, Kurt Baba Türbesi, Kumarcılar Hanı, Büyükhan, Selimiye Camii, Bedesten ve Lokmacılar Kapısı gezilerinin ardından alışveriş molası için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında G. Magosa’ya hareket ediyoruz. Alınan Öğle yemeğinin ardından panoramik olarak Zafer Anıtı, Liman, Surlar, Canbulat Müzesi'ni görüyor ve Kapalı Maraş'ta serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Lala Mustafa Paşa Camii, Namık Kemal’in Zindanı gezimizin ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN :
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Girne ve Beş Parmak turuna başlıyoruz. Panoramik olarak Barış ve Özgürlük Müzesi, Çıkartma Plajını göreceğiz. Sonrasında Karaoğlanoğlu Şehitliği ve Bellapais Manastırı gezisini yapıyor, öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından Gemi Müzesini  ve Girne Kalesi'ni geziyor Ercan havaalanına ulaşıyoruz. Bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından PC1851 Pegasus Havayolları ile 21.55’de Adana’ya hareket ediyor, 23.45’de Adana’ya ulaşıyoruz. Bagaj işlemlerinin ardından havaalanında bekleyen aracımız ile Konya’ya hareket ediyoruz. Keyifli gezinin ardından bir başka FARMA TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

ÖNEMLİ NOT:

KKTC'ye seyahat edecek olan T.C. vatandaşlarının bebek ve çocuk yolcular dahil olmak üzere fotoğraflı yeni çipli kimlik kartı olması zorunludur. Resmi otoritelerin kararı doğrultusunda, fotoğraf bulunmayan kimlik kartına sahip misafirlerimiz uçusa kabul edilmemektedir.

* Kıbrıs'a giriş için T. C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı yeterlidir.

* Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile (Yurt dışı çıkış pulu/harcı alarak) geçiş yapılabilir.

* Pasaportunda Kıbrıs damgası bulunanlar Yunanistan’a giriş yapamazlar.

* Tura çıkacak misafirlerimizin kimliklerinin yeni olması zorunludur. Eski kimlikler kabul edilmemektedir.

* 18 yaş altı ve bakıma muhtaç olan, tek başına seyahat edemeyen misafirlerden özel bir muvafakatname isteniyor.

* Kıbrıs'a seyahat etmek isteyen 18 Yaş altı kişiler sadece annesi ile seyahat edecekse, babasının muvafakatnamesi, sadece babası ile seyahat edecekse, annesinin muvafakatnamesi ve anne babanın haricinde birisiyle veya yalnız gidiliyor ise anne ve babanın her ikisinin de muvafakatnamesi gerekiyor. Eğer çocuğun velayeti kanuni bir temsilcide ise kanuni temsilcisinin iznini belirten noterce veya resmi makamlarca tasdik edilmiş muvafakatname gerekiyor.
*Belirtilen maddeler bilgilendirme amaçlı olup, seyahatiniz başlamadan yetkili makamlardan teyit almanızı tavsiye ederiz. 

 

UYARI :
Covid-19 tedbirleri kapsamında Kıbrıs’a giriş kuralları K.K.T.C resmi makamları tarafından belirlenmektedir. Kurallar, sıkça güncellenerek değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle misafirlerin en güncel bilgileri, ülkenin resmi otoritelerinin yayımladığı kaynaklardan kontrol etmesi gerekmektedir.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                    : 5250 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI  : 5750 TL

TEK KİŞİLİK ODA                                                       : 6200 TL

0-1,99 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                       : 1460 TL

2-6,99 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                       : 4200 TL

7-11,99 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                     : 4450 TL

ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA GEÇERLİDİR

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Pegasus Havayolları ile Adana-Lefkoşa / Lefkoşa-Adana Ekonomik Sınıf Uçuş

* 2 Gece Girne 5* Otel Konaklama

* 2 Sabah Kahvaltısı

* 2 Akşam Yemeği

* Lefkoşa,GaziMağosa ve Girne Turları

* Rehberlik Hizmetleri

* Alan-Otel-Alan Transferleri

* Konya-Adana Havaalanı-Konya Transferleri

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Girişleri

* Tüm Öğle Yemekleri

* Yemeklerde Alınan İçecekler

* Ekstra Belirtile  Geziler

* Kişisel Harcamalar

* 15 Kg dan Fazla Çıkacak Olan Bagaj Ücreti