Turlar

Genel Bilgiler

ŞANLIURFA – MARDİN – DİYARBAKIR – GAZİANTEP

28 NİSAN – 02 MAYIS 2023 (4 GECE / 4 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 28.04.2023 CUMA      KONYA – ŞANLIURFA

Siz değerli misafirlerimizle saat 22.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden Pozantı, Osmaniye, Adana güzergâhını takip ederek Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN: 29.04.2023 CUMARTESİ      ŞANLIURFA - HARRAN - GÖBEKLİTEPE

Şanlıurfa’da kahvaltımızı aldıktan sonra dünyanın ilk tapınağı ve onun 12 bin yıl öncesinden gelen gizemini ve bizlere sunduğu tüm güzelliği hissetmek için Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Dünyanın bilinen en eski anıtı olan Göbeklitepe ziyaretimizde, günümüzden yaklaşık 12 bin yıl öncesine bir zaman yolculuğu gerçekleştiriyoruz. İnsanoğlunun yaptığı ilk tapınakları ve bu devasa kült alanını hep birlikte inceliyoruz.  Göbeklitepe’de gerçekleştirdiğimiz gezimizin ardından Şanlıurfa’da İbrahim peygamberin doğduğu mağara, ateşe atıldığı yer, Balıklıgöl parkı, Halil-ül Rahman ve Ayn-el Zeliha gölleri, Mevlid-i Halil camii, Rızvaniye camii gezdikten sonra Harran’a gidiyoruz. Yol güzergahında Eyüp peygamberin 40 yıl çile çektiği kuyu ve Eyüp peygamber makamı ve Harran’da Sırası ile ulu camii kalıntıları, höyük, şehir surları, kale, geleneksel Harran evlerini gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemekli sıra gecesine gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: 30.04.2023 PAZAR      ŞANLIURFA – MARDİN – DİYARBAKIR

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün Tel Tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden telkâri ürünleri satın alabilirsiniz. Midyat kent gezimizin ardından Mardin’e hareket ediyoruz. Nerdeyse 2 insanın yan yana yürüyemeyeceği kadar dar sokakları, belediye temizlik hizmetlerinin kadrolu eşeklerle yapıldığı, “abbara” adı verilen sayısız ev altı geçit-sokakları bulunan Mardin’de her adımda kendinizi başka bir sürprize hazırlayın. Şehir merkezine 5km mesafede bulunan, uzaktan bakınca oldukça yalnız ve hüzünlü görünen Dayr’ül Zaferan Manastırı ile gezmeye başlıyoruz. Dünya Süryani Kadim cemaatinin 1000 yıldan fazla “patriklik makamı” olan bu güzel yapıyı gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını da göreceğiz. Şehir merkezinde ise Ulucami, Kırklar kilisesi, Kasımıye medresesi, eski bir Süryani konağından çevrilen büyük PTT binası… Göreceğimiz yerlerden sadece birkaçı. Buradaki gezilerimizin ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: 01.05.2023 PAZARTESİ      DİYARBAKIR – HALFETİ – GAZİANTEP

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Diyarbakır Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Hz.Süleyman Camii - 27 Sahabe mezarını ve Şehir Surlarını görüp, gerekli bilgileri rehberimizden aldıktan sonra Halfeti’ye hareket ediyoruz. Halfeti’ye varışımızla birlikte teknemize binerek Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı, sadece minaresinin sular içinden görülebildiği Savaşan Köyü ve Rumkale’ye hareket ediyoruz. Karayolu bulunmayan Rumkale’yi tekne ile gezdikten sonra tekrar iskeleye dönüyoruz. Halfeti tekne turu gezimizin ardından Gaziantep’e ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde. 

 

4.GÜN: 02.05.2023 SALI      GAZİANTEP – KONYA

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Gaziantep Savunmasını anlatmak için kurulmuş Millî Mücadele Müzesi, Gaziantep Savunmasında şehit düşen Karayılan ve birçok şehidin mezarının da bulunduğu farklı mimari özelliğe sahip Şeyh Fetullah Cami’sini görüp Tarihi Bakırcılar Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Gaziantep Kalesini panoramik olarak görüp dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ziyaret ediyoruz. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Gezimizi tamamladıktan sonra Konya’ya dönüş yapıyoruz ve turumuzun sonu.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 4700 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI TAKSİTLİ: 5000 TL (5 TAKSİT)

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 1250 TL

0-6 YAŞ: ÜCRETSİZ      KOLTUK ALINIRSA: 2000 TL

7-12 YAŞ: 3500 TL

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 3 Gece Otel Konaklaması 
* 4 Sabah Kahvaltısı   

* 3 Akşam Yemeği

* Sıra Gecesi

* Halfeti Tekne Turu

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Ulaşım

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Kişisel Harcamalar

* Tüm Öğle Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri