Turlar

Genel Bilgiler

KLASİK İSTANBUL

TOPKAPI SARAYI-AYASOFYA CAMİİ -DOLMABAHÇE SARAYI

27-30 OCAK 2022 ( 3 GECE 3 GÜN )

Hareket Tarih ve Saatleri
HAREKET :
Siz saygıdeğer konuklarımızı 23:00 da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Emirdağ ve Eskişehir güzergahını takip ederek Sufi Tur ikramlarıyla İstanbul'a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı,deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.
Program

1.GÜN :
Tesisimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Dolmabahçe Sarayı’na ulaşıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir başka yönetim merkezi olan ve aynı zamanda Ata'mızın ebediyete intikal ettiği; görkemi ve ihtişamıyla bizleri etkileyecek Dolmabahçe Sarayı'nı geziyoruz. Saray gezimiz sonrası İstanbul’un İslam orduları tarafından kuşatıldı dönemde en ön saflarda yaralanıp şehit düşen Eyüp Sultan Hazretlerinin Türbesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası Pierre Loti tepesine çıkıyoruz. Haliç manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumladıktan sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek molamız sonrası tekne ile İstanbul Boğazının eşsiz güzelliğine şahitlik ediyoruz. Boğaz turumuz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2.GÜN :
Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası tarihi meydan olarak adlandırılan Sultanahmet meydanına hareket ediyoruz. Burada yer alan Ayasofya Camiini geziyoruz. Eşsiz freskleri ile büyüleyen, kilise ve camii özellikleriyle bu muhteşem eseri rehberimizin anlatımları ile dinliyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak Osmanlı Payitahtının merkezi olan ve içinde 450 sene boyunca dünyayı yönettiğimiz Topkapı Sarayı’na geçiyoruz. Sırası ile Divanı Hümayun, Saray Mutfağı, Bab-ı Saadet, Saray Koleksiyonları, Arz Odası, Köşkler ve Kutsal Emanetleri ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemekten sonra Hipodrom Meydanı ve Sultanahmet Camii’ni geziyor, Yerebatan Sarnıcı ile günümüzü sonlandırıyoruz.
Akşam yemeği ve konaklamamız otelimizde.

 

3.GÜN :
Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Panorama 1453 Müzesine hareket ediyoruz. İstanbul’un fethinin 3 boyutlu olarak anlatıldığı eşsiz müzemizi geziyoruz. Müze ziyareti sonrası Forum İstanbul alışveriş merkezine ulaşıyoruz. Burada yer alan Akvaryum müzesini ziyaret edebilir, dilerseniz alışveriş merkezini gezebilirsiniz. Serbest zaman sonrası Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktada bırakarak, bir başka Sufi Tur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                    : 1350 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI  : 1475 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                           : 540 TL

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                            : ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                            : 470 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                         : 940 TL

 

ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA GEÇERLİDİR

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece Otel Konaklaması
* 3 Sabah Kahvaltısı
* 2 Akşam Yemeği
* Boğazda Tekne Turu
* Konforlu Ulaşım
* Araç İçi Soğuk İkramlar
* Seyehat Sigortası
* Profesyonel Rehberlik
 
 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Tüm Öğle Yemekleri
* Yemeklerde Alınan İçecekler
* Kişisel Harcamalar