Turlar

Genel Bilgiler

BURSA-ULUDAĞ-ESKİŞEHİR TURU

CUMALIKIZIK -ULU CAMİİ -EMİR SULTAN -KAYAK MERKEZİ- ODUNPAZARI -BALMUMU MÜZESİ -LÜLETAŞI MÜZESİ -ATLIHAN

21-24 OCAK 2022 ( 3 GECE 3 GÜN )

 

Hareket Tarih ve Saatleri
HAREKET : 
Siz saygıdeğer konuklarımızı 23.59’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu otobüsümüzle Akşehir, Afyon, Kütahya ve İnegöl güzergâhını takip ederek Sufi Tur ikramlarıyla Osmanlı Devleti’nin ikinci başkenti, çarşıları, camileri ve türbeleriyle hala geleneğini korumuş kentimiz 
Bursa’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.
Program

1.GÜN :

Keyifli yolculuk sonrasında Cumalıkızık'a ulaşıyoruz. Alınan sabah kahvaltısının ardından gezimize Bursa’nın panoramik görüntüsünün en iyi izleneceği yer olarak bilinen Tophane ile devam ediyoruz. Ramazan ayında iftar vaktini bildiren topun buradan atılmasından dolayı Tophane adını alan mevkide, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı Orhan Bey'in türbeleri, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerini yapıp, Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami’ye gidiyoruz. Kapalı namaz kılma alanı bakımından Türk tarihinde yapılan en büyük camisi olma özelliğine sahip Ulu camiyi gezdikten sonra, Türkiye'nin tek ipek çarşısı Koza Handa serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Bursa’nın meşhur İskender Kebabını tatmak üzere restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sırasıyla, Bursa'nın en güzel anıtlarından olan Yeşil Cami ve Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri ve Bursa'nın simgesi olmuş Yeşil Türbeyi gezip gördükten sonra Emir Sultan Camii ve Emir Sultan Türbesine geçiyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN : 
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Uludağ kayak merkezine ulaşıyoruz. Yazın ve baharda bir başka güzel olan, kışın bembeyaz karlar altında olan Uludağ’a çıkışta rehber eşliğinde isteyenler kayak takımlarını kiralayıp gün boyu kayak keyfine başlayabilirler. Kayak istemeyen misafirler kızak keyfi ve Telesiyej keyfi yapıp doğanın güzelliklerinde fotoğraf çekebilirler. Keyifli geçen günün sonrasında otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN :
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Eskişehir'e ulaşıyoruz. İlk olarak Dünya'nın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud” Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Yılmaz Büyükerşen’in Büyükşehir Belediyesi’ne bağışladığı, tarihi kişiler ile yerli ve yabancı ünlü 160 kişinin heykelinin yer aldığı müzeden sonra yine Türkiye' de bir ilk olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ni geziyoruz. Öğle yemeği için verilecek serbest zamanın ardından içerisinde Lületaşı Müzesi'nin de yer aldığı Kurşunlu Külliyesi, tarihi evleri ile ünlü Odunpazarı Bölgesi ve Atlıhan'ı gezdikten sonra dönüş yolculuğu başlıyoruz. Çay ve Akşehir güzergâhını takip ederek akşam saatlerinde Konya’ya ulaşıyoruz. Bir başka Sufi TUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

*** ÖRNEK PROGRAM OLUP; REHBER PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR ***

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                     : 1300 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI    : 1400 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                             : 520 TL

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                              : ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                              : 450 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                            : 900 TL

ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA GEÇERLİDİR

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece Otel Konaklması
* 3 Sabah Kahvaltısı
* 2 Akşam Yemeği
* Konforlu Ulaşım
* Araç İçi Soğuk İkramlar
* Seyehat Sigortası
* Profesyonel Rehberlik
 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Tüm Öğle Yemekleri
* Yemeklerde Alınan İçecekler
* Kayak Takımı Malzemeleri
* Kişisel Harcamalar