Turlar

Genel Bilgiler

MİNİ GÜNEYDOĞU TURU

ŞANLIURFA – GAZİANTEP - ANTAKYA  

18 - 21 KASIM 2021 ( 3 GECE - 3 GÜN )

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET

Siz saygıdeğer konuklarımızı 22:00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden alarak konforlu aracımızla Ereğli, Adana, Osmaniye ve Gaziantep güzergahını takip ederek Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

Program

1.GÜN

Keyifli yolculuğumuz sonrasında Şanlıurfa’ya ulaşıyoruz. Hz. Eyyüp sabır makamı,Mevlid-i Halil (Dergah) Camii ve Mağarası, (Hz. İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağara), Rızvaniye Camii, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü ve Halil ür-Rahman Camii, Balıklı Göl’ü gördükten sonra Hüseyniye Çarşısı (Bakırcılar Çarşısı) Kazzaz Pazarı, (Bedesten) ve Kapalıçarşı içinde serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği Sonrasında Tevrat, İncil ve Kuran’da adı geçen tek kent olan Harran’a ulaşıyoruz. İlk olarak panorama noktasından dünyanın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Harran Üniversitesi, Ulu Cami, Rasathane ve Şehir Surlarını görüyoruz. Keyifli yürüyüş sonrası, geleneksel Harran mimarisi olan Kümbet Evleri'nde yöresel kıyafetler giyerek mırra içip yorgunluk atıyoruz. Keyifli gezi sonrasında son yılların en önemli arkeolojik keşiflerinden biri kabul edilen ve halen kazıların sürmekte olduğu Göbeklitepe'ye ulaşıyoruz. Göbeklitepe kazı alanının çevresine yapılan seyir terasında tam tur yürürken, Neolitik Çağ’ın ilk örneği sayılan açık hava tapınağı hakkında rehberimizin anlatımları gezimize ayrı bir tat katacak. Daha sonra otelimize varıyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz yörenin kültürünü yansıtan Sıra Gecesi’ne katılabilirler. Konaklama otelimizde.

 

2.GÜN

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Birecik’e hareket ediyoruz. Kelaynak Üretim Çiftliğini gördükten sonra “Karagül” anlamına gelen Halfeti’ye ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle teknemize binerek Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı, sadece minaresinin sular içinden görülebildiği Savaşan Köyü ve Rumkale’yi geziyoruz. Karayolu bulunmayan Rumkale’yi tekne ile gezdikten sonra tekrar iskeleye dönüyoruz. Belirlenen saatte aracımız ile buluşarak  Gaziantep’e ulaşıyoruz. Alınan öğle yemeği sonrasında keyifli yürüyüş yaparak sırası ile Gaziantep Savunması'nı anlatmak için kurulmuş Milli Mücadele Müzesi, Gaziantep Savunmasında şehit düşen Karayılan ve bir çok şehidin mezarınında bulunduğu farklı mimari özelliğe sahip Şeyh Fetullah Camii gördükten sonra gizemi, kültürü, ve ihtişamlı Şehreküstü Konakların bulunduğu sokaktan yürümeye devam ederek Anadolu Türk Mimarisinde sadece Gaziantep'te bulunan evlerin su ihtiyacını karşılayabilmek için yapılmış su mimarisinin eşsiz yapılarından Pişirici Mescidi ve Kasteli gezilerini yapıyor dikdörtgen planlı olan Ağa Camii yi panoramik olarak gördükten sonra Tarihi Bakırcılar Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirler Tütün Han, Tahmis Kahvesi, Gaziantep mutfağının dillere destan örneklerinden oluşan öğle yemeğini serbest aldıktan sonra rehberin belirteceği saatte toparlanıyor Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep Kalesini panoramik olarak görüyor sonrasında Dokurcum Meydanında bulunan 3 abide ve 6 mermer sütun içerisine monte edilen levhalarda, hem Türkçe hem de Göktürk yazılarını barındıran Orhun Kitabelerini görerek Geleneksel Antep Baklavasını tüm Türkiye’ye ve dünyaya sunan Baklava alışverişimizin sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Yurt dışına kaçırılan parçaları geri getirilerek tamamlanan “Çingene Kızı” mozaiği başta olmak üzere Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan ve dünyanın en zengin mozaik koleksiyonunun sergilendiği Gaziantep Mozaik Müzesi'ni geziyoruz. Ardından Antakya ya ulaşıyoruz. Hıristiyanlığın ilk kilisesi St. Pierre Kilisesi, tarihi evler, Habib Neccar Camii gezilmesi sonrasında Tarihi Uzun çarşı’da alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın sonrasında Antakya’dan 12 km ileride Daphne ve Apollon’un Aşklarının geçtiği Harbiye’ye ulaşıyoruz. Serbest öğle yemeği alıyor Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra İskenderun, Adana ve Ereğli güzergâhını takip ederek akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Keyifli gezinin ardından sizleri aldığımız noktaya bırakıp veda ediyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                     : 1000 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI   : 1090 TL 

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                             : 400 TL

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                              : ÜCRETSİZ

3-6 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                              : 350 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                            : 700 TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 Gece Otel Konaklaması
* 3 Sabah Kahvaltısı
* 2 Akşam Yemeği
* Araç İçi Soğuk İkramlar
* Size Özel Araçlar İle Gidiş-Dönüş Ulaşım 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyehat Sigortası 
* Profesyonel Rehberlik
* Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
* Otopark,Otoban,Köprü,Feribot, ve Milli Park vb. Ücretleri
* SUFİTUR Kalite ve Güvencesi
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Tüm Öğle Yemekleri
* Yemekler Alınan İçecekler
* Sıra Gecesi
* Kişisel Harcamalar