Turlar

Genel Bilgiler

BALKANLAR TURU

ÜSKÜP-PRİZREN-PRİŞTİNE-KALKANDELEN-OHRİD-ELBASAN-TİRAN-İŞKODRA-BUDVA-POÇİTEL-MOSTAR

12-19 EYLÜL (6 GECE 7 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde 08.00’da buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 10.30’da Üsküp şehrine uçuş ve yerel saat ile 11.00’de Üsküp havalimanına varıyoruz.

Program

1.GÜN İSTANBUL-ÜSKÜP

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde 08.00’da buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile 10.30’da Üsküp şehrine uçuş ve yerel saat ile 11.00’de Üsküp havalimanına varıyoruz. Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Üsküp şehir turunda görülecek yerler arasında; Makedonya Meydanı, Zafer Takı, Taş Köprü, Arkeoloji Müzesi, Davut Paşa Hamamı, Kapan Han, Sulu Han, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murad Camii ve Gazi İsa Bey Camii bulunmaktadır. Şehir turu sonrası Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Türkiye’nin küçük bir prototipi olan çarşıda yöresel ürünler alabilir, meşhur treliçe tatlısını deneyimleyebilirsiniz. Ardından otele transfer, akşam yemeği Türk çarşısında alınacak olup konaklama otelimizde.

 

2.GÜN ÜSKÜP-PRİZREN-PRİŞTİNE

Otelde alınan kahvaltı sonrası Prizren şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Prizren şehir turunda görülecek yerler arasında; Taş Köprü, Sinan Paşa Camii,  Prizren Çarşısı, Halveti Tekkesi, Gazi Mehmet Paşa Camii, Arasta Camii ve Prizren Kalesi bulunmaktadır. Tur sonrası Priştine’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Sultan 1. Murad Türbesi’ni ve ön kısmında yer alan Müze’yi ziyaret ediyoruz. Ardından Priştine şehir turunda görülecek yerler arasında; Bill Clinton Heykeli, Rahibe Teresa Katedrali, Fatih Sultan Mehmet Camii, 16. yy’de yapımına başlanıp 19. yy’de tamamlanan Yaşar Paşa Camii ve Tarihi Priştine Saat Kulesi bulunmaktadır. Tur sonrası Üsküp şehrine dönüş konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğini Türk çarşısında alıyoruz konaklama otelimizde.

 

3.GÜN ÜSKÜP-KALKANDELEN-OHRİD

Otelde alınan kahvaltı sonrası ilk olarak Kalkandelen’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Rumeli’ye has bezemeli camiilerden olan Alaca Camii’ni ziyaret edeceğiz. Ziyaret sonrası Ohrid şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Ohrid şehir turunda görülecek yerler arasında; Tarihi Çınar Meydanı, Ali Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Ohrid İncileri ile ünlü Eski Çarşı, Kağıt Üretim Atölyesi, St. Sofya Kilisesi, Amfi tiyatro, Safranbolu evlerine benzeyen konaklar ve Ohrid Gölü bulunmaktadır. Şehir turu sonrası Ohrid Çarşısı’nda vereceğimiz serbest zamanda meşhur inci alışverişi yapabilir, yapacağımız tekne turunda Ohrid’in doğasını keşfedebilirsiniz. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN OHRİD-ELBASAN-TİRAN-İŞKODRA

Otelde alınan kahvaltı sonrası Osmanlı’nın Arnavutluk topraklarında ilk ayak bastığı şehir Elbasan’da görülecek yerler arasında:  kentin simgesi yine bir Osmanlı yapısı olan ve 16. yüzyıl tarihli, halen orijinalliğini koruyan Saat Kulesi. Osmanlı dönemi yapıları Namazgâh, Tarihi Kale, Kral Cami (Sultan Cami) ve Nazire Cami başlıca gezilecek yerleri arasında… Ardından Tiran şehrine hareket ediyoruz Tiran şehir turunda görülecek yerler arasında: Parlamento Binası, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, İskender Bey Meydanı, Osmanlı miraslarından Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi ve Ulusal Müze bulunmaktadır. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

5.GÜN İŞKODRA-BAR-BUDVA-KOTOR-TREBİNJE

Otelde alınan kahvaltı sonrası Bar şehrine hareket yapacağımız şehir turu sonrası Bir sonraki durağımız Budva şehri… Yol üzerinde 15. yüzyıldan kalma müstahkem bir köy iken şuan Aman resorts grubuna verilmesi sonucu muhteşem bir ada & otel siluetine sahip olan Sveti Stefanı panoramik olarak göreceğimiz noktada fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrası Budva şehrine hareket ediyoruz. Yürüyüş şeklinde yapacağımız turda: Eski Şehir merkezi ve Lüks yatların bulunduğu Budva Marina bölgesini görüp ; şehri keşfetmeniz için serbest zaman vereceğiz Kotor şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız turumuzda; Şehrin sembolü haline gelmiş Tarihi Saat Kulesi, Ordu Meydanı, Utanç Sutunu, St. Tripun Katedrali ve St. Nicholas Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

6.GÜN TREBİNJE-POÇİTEL-MOSTAR-BLAGAY-KONJİC-SARAYBOSNA

Otelde alınan kahvaltı sonras ilk olarak  Poçitel şehrine hareket ediyoruz. Osmanlı’nın Askeri ve mimari dehasının eşsiz bir örneği olan Poçitel’de görülecek eserler arasında: Yapımı 14.yy dayanan Poçitel Kalesi, Saat Kulesi ve Poçitel Camii bulunmakta… Ardından ismini ‘Mostari’ adlı şehrin koruyucularından alan Mostar’a hareket ediyoruz varışla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Mimar Hayrettin tarafından yapılan Tarihi Mostar Köprüsü, Köprü üzerinde askeri amaçla tasarlanmış Halebiye ve Tara Kuleleri, 1618 yılında inşa edilmiş Koski Mehmet Paşa Camii, Şehrin Hamisi Karagöz bey adına yaptırılan Camii ve Tarihi Mostar Çarşısı bulunmakta. Çarşıda  vereceğimiz serbest zamanın ardından Bosna Hersek’in Müslümanlığa geçişinde büyük etkiye sahip bu yerleşim yerinde Blagay Tekkesini ziyaret edip , Buna Nehrinde serbest zaman veriyoruz. Blagay turu sonrası Saraybosna şehrine hareket yol Konjic köprüsünde durup meşhur köprüye karşı kahvelerimizi içeceğiz…Akşam yemeğini Başçarşıda alacağız konaklama otelimizde.

 

7.GÜN SARAYBOSNA-VRELO BOSNA-YAŞAM TÜNELİ-HAVALİMANI

Otelde alınan kahvaltı sonrası ilk olarak 1992-1995 yılları arasında  Bosna Katliamının izlerini yaşayacağımız Savaş Tüneli’ni ziyaret edeceğiz. Ardından İğman Dağları eteklerinde bulunan Saraybosna’nın su kaynağı Vrelo Bosna milli parkına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir park olan Vrelo Bosna’da vereceğimiz serbest zamanda doğayı keşfedip ; birbirinden güzel resimler yakalayabilirsiniz. Doğa turumuz sonrası Saraybosna şehrine dönüş rehberimizin belirleyeceği saate kadar alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Günün sonunda havalimanına transfer oluyoruz . Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus hava Yolları tarifeli seferi ile 18.05’de İstanbul’a hareket ve 20.50’de varış ile turumuz sona eriyor.Bir başka SUFİTUR seyahatinizde görüşmek üzere..

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI              : 590 EURO

ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI               : 590 EURO

TEK KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI             : 750 EURO

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                      : 50 EURO

02-06 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                 : 490 EURO

06-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                 : 540 EURO

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  *Pegasus tarifeli seferi ile İstanbul – Üsküp gidiş- Saraybosna – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

  *Gruba özel araçlar ile ulaşım hizmetleri

  *4* Otellerde oda kahvaltı konaklama

  *Sabah Kahvaltısı ve Akşam yemekleri

  *Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri

  *Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

  *Programda belirtilen tüm turlar

  *Blagay tekkesi giriş ücretleri

  *Kotor şehri giriş ücreti

  *Vrelo Bosna giriş ücretleri

  *Yaşam Tüneli giriş ücretleri

  *Gümrük ve şehir vergileri

  *Tüm Otoban, Otopark ve Check Point Ücretler

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 *Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)

 *Öğle yemekleri

 *İsteğe bağlı Sigorta Ücreti

 *Ohrid Tekne Turu