Turlar

Genel Bilgiler

BALKANLAR RÜYASI 

SARAYBOSNA-MOSTAR-BLAGAJ-POÇİTEL-TREBİNJE-BUDVA-OHRİD-MANASTIR-BELGRAD

05-12 ARALIK 2021 (7 GECE - 8 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası AnadoluJet Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, AnadoluJet Hava Yolları tarifeli seferi ile Saraybosna’ya hareket. 

Program

1.Gün İSTANBUL - SARAYBOSNA - MOSTAR - BLAGAJ - POÇİTEL - TREBİNJE
 
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası AnadoluJet Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, AnadoluJet Hava Yolları tarifeli seferi ile Saraybosna’ya hareket. Varışımızın ardından Mostar’a transfer oluyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından Blagaj gezisi. Bu turumuzda Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagaj’ı ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından bir sonraki durağımız Poçitel. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ederek XVI.yy’da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.     
      

2. Gün TREBİNJE - KOTOR - BUDVA - İSKODRA     
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyor ve Adriyatik Denizi’nin incisi Karadağ’ın körfez şehri Kotor’a doğru yola çıkıyoruz. Fiyordları ile meşhur Kotor eski şehirde yürüyerek yapacağımız turla şehri tanıyoruz. Sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva`nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola ve otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama İşkodra’daki otelimizde.     
      

3. Gün İSKODRA - TİRAN - OHRİD     
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyor ve sonrasında Tiran’a hareket ediyoruz. Arnavutluk’un başkenti Tiran’da gerçekleştireceğimiz turumuzda Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, Kaplan Paşa Türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Bilinmeyen 6 Anıtı, aat kulesi, Barış Çanı görülecek yerler arasındadır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Ohrid’e geçiyoruz. Yol üzerinde St. Naum turumuzu yapıp burada verilecek serbest zamana takriben Ohrid’e varış. Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid Gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşamki programımız ise Balkan Gecesi. Yerel dans ve şovlarla süslenmiş Balkan gecesinde akşam yemeğimiz ile birlikte eğlenceli bir gece geçireceğiz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde     
      

4. Gün OHRİD - RESNE - MANASTIR - OHRİD     
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Resne & Manastır gezisi. Bu Turumuzda Özel otobüslerimizle önce Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır’a hareket ediyor ve Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiye ve Atatürk Müzesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.     
      

5. Gün OHRİD - TETOVA - MATKA KANYONU - ÜSKÜP     
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Tetova`da duruyor Alaca Camii’ni ziyaret ediyor ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni`nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından XVI.yy.’da kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi`ni panoramik olarak görüyoruz. Ardından eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu gezimizi gerçekleştireceğiz. Bu turumuzda Matka’nın nefes kesen manzaralarında resim çekebilme, dinlenme ve dilerseniz yüzme şansı elde edebilirsiniz. Ardından Üsküp’e gerçekleştireceğimiz turumuzda Yahya Paşa ve Mustafa Paşa camiler, Kapan Han, II.Beyazıd döneminde Davud Paşa tarafından yaptırılan ve günümüzde Ulusal Sanat Galerisi olarak kullanılan Çifte Hamam, Türk Çarşısı, Vardar Nehri ve Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Büyük İskender Heykeli, Ristik Sarayı, Rahibe Teresa Evi görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.     
          
 
6. Gün ÜSKÜP - BELGRAD     
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyor ve ardından Belgrad’a transfer oluyoruz. Varışımızla birlikte gerçekleştirilecek panoramik turumuzda Sava Nehri'nin Tuna Nehri ile birleştiği noktada Kale Meydan, Taş Meydan, Askeri Müze, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii, Aziz Sava Katedrali, Prens Mihailo Anıtı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.     
      

7. Gün BELGRAD - SARAYBOSNA     
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyor ve ardından Saraybosna’ya transfer oluyoruz. Varışımızla birlikte gerçekleştirilecek panoramik turumuzda Şehrin ikonik yapılarından Vyecnitsa Merkez Kütüphanesi, Osmanlı dönemi mimarilerinden Latin Köprüsü, I.Dünya Savaşı’nın başlamasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükün Franz Ferdinand ve eşinin vurulma olayının yaşandığı nokta, Sebil Meydanı, Başçarşı, Kurşunlu Medresesi, Moriç ve Kolubara Hanları, Gazi Hüsrev Bey Camisi, Saat Kulesi, Katolik Katedral, Markale Pazarı, Ebedi Ateşi Anıtı göreceğimiz yerler arsındadır.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.     
      

8. Gün SARAYBOSNA  - İSTANBUL     
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra AnadoluJet Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Hizmet Ücret Bilgileri

 

Single Odada 1 Kişi

Double Odada 1 Kişi

Triple Odada 1 Kişi

İlave 1 Bebek

İlave 1 Çocuk

4* Otel
Çocuk Yaş: 12

699€

499€

499€

150€

479€

4* Otel

Trebinje: 4****Hotel Bellevue vb.

İşkodra: 4****Hotel Alis vb.

Ohrid: 4****Hotel Millenium Palace vb.

Üsküp: 4****Hotel Panoramika Resort & Spa vb.

Belgrad: 4****Hotel Abba vb.

Saraybosna: 4****Koncept Residence  vb.

 

 

 

Buluşma

Kalkış Tarihi

Varış Tarihi

Havayolu

Uçuş Kodu

İSTANBUL - SARAYBOSNA

05.12.2021 11:00

05.12.2021 14:05
SAW (Istanbul)

05.12.2021 14:05
SJJ (Sarajevo)

Anadolu Jet Havayolları

TK 7866

SARAYBOSNA - İSTANBUL

 

12.12.2021 15:00
SJJ (Sarajevo)

12.12.2021 18:55
SAW (Istanbul)

Anadolu Jet Havayolları

TK 7867

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*  Anadaolujet Havayolları İle İstanbul (SAW)-Saraybosna(SJJ) Gidiş-Dönüş Parkurunda Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

* Havalimanı Vergileri

* 4* Otellerde 7 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

* Alan-Otel-Alan Transferleri

* Özel Otobüs İle Tüm Transferler

* Panaromik Mostar,Tiran,Kotor,Budva,Ohrid,Üsküp,Belgrad, ve Saraybosna Şehir Gezisi

* Matka Kanyonu Gezisi

* Balkan Gecesi

* Resne & Manastır Gezisi

* Blagaj Gezisi

* Profesyonel Rehberlik ve Asistanlık Hizmetleri

* Otel ve Turist Şehir Vergileri

* Covid-19 Seyehat Sağlık Sigortası

* Tursab Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* İç Hat Bağlantı Bileti

* Öğle ve Akşam Yemekleri

* Her  Türlü Kişisel Harcamalar ve Otel Ekstraları

* Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli

* Fiyatada Dahil Hizmetlerde Belirtilmemiş Müze ve Ören Yerleri Girişleri

* Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)  

* Seyahat Sağlık Sigortası