Turlar

Genel Bilgiler

EGE’NİN İNCİLERİ

AYVALIK – CUNDA ADASI – FOÇA
SIĞACIK – ÇEŞME – ALAÇATI – KUŞADASI – EFES – ŞİRİNCE

28 – 31 EKİM 2021  (3 GECE / 3 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 28.10.2021   KONYA

Siz değerli misafirlerimizle saat 23.00’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden Akşehir – Afyon – Akhisar  güzergâhını takip ederek Cunda Adası’na hareket ediyoruz.
Program

1.GÜN: 29.10.2021 CUNDA – ESKİ  FOÇA – İZMİR

Sabah erken saatlerdeAyvalık’ta Rumlarla – Türklerin bir arada yaşadığı, eskiden kokulu ada anlamına gelen Moshinos, Türklerin ise Cunda dedikleri Alibey Adasında kahvaltımızı alarak turumuza başlıyoruz. İsteğe bağlı tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Eski bir Rum kasabası olan Cunda Adasının tarihi sokakları ve taş evleri arasında nostaljik anlar yaşayacağımız bir gezinti yapıyoruz. Adada bulunan 8 kiliseden günümüze en iyi şekilde korunarak ulaşabilmiş Taksiyarhis Kilisesi gezintimiz ve fotoğraf çekimlerimiz sonrasındaÇam ormanlarıyla kaplı Ayvalık adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada Şeytan’ın ayak izini simgeleyen demir kafes içindeki izi gördükten sonra, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Antik dönemde Anadolu’da yaşamış, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan eski adı Phokaia olanFoça’ya gidiyoruz. Foça’ya 10 km kala yol kenarında yükselen Kaya Anıt Mezar’nı görüyoruz.. Buradaki gezimizin ardından Tarihi Beş Kapılar Kalesi, Kayalar Camii, Foça’nın güney batısındaki Kale Burnu’nda yer alan Ceneviz Kalesi’nigörüyoruz. Ziyaretimizin ardından nefis bir yol manzarası eşliğinde İzmir’e hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuğumuz sonrası akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz. Odalara yerleşme sonrası Akşam yemeğin alınması ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: 30.10.2021 İZMİR – SIĞACIK – ÇEŞME – ALAÇATI  – İZMİR

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından turumuza başlıyoruz. Sığacık’a hareket Sığacık’ta sevimli mi sevimli, cana yakın eski balıkçı köyünde kıvrılarak giden daracık sokaklarda dolaşırken özgün mimarisini koruyabilmiş evleri gördükten sonra Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimizde ilk olarak Çeşme Kalesi’ni görüyoruz ve Çeşme çarşısı için serbest zaman veriyoruz. Alaçatı’yahareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve hediyelikleri alabileceğimiz meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakların gezilmesi sonrası yüzmek isteyen misafirlerimiz ile plaj’a hareket ediyoruz. Alaçatı’da kalan misafirlerimiz ile serbest zaman sonrası plaja hareket diğer misafirlerimizin alınması ve İzmir’e dönüş. Akşam yemeğin alınması ve konaklama otelimizde.

 

 

 

 

 

3.GÜN: 31.10.2021    İZMİR –EFES –ŞİRİNCE –KUŞADASI –KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından ilk olarakantik çağın en önemli şehirlerinden biri olan Efes Antik Kenti'ne hareket ediyoruz. Görkemli Magnesia Kapısından şehre giriyor. Mısır Tanrıçası İsis adına yapılan İsis Tapınağını, Belediye Sarayını, Domitian Tapınağını, Zafer Tanrıçası Nike kabartmasını ve Memnius Anıtını görüp, Zafer Kapısından geçerek Kuretler Caddesi'nde yürüyüş yapıyoruz. Bu caddede Skolastika Hamamlarını, Trojan Çeşmesini, Hadrian Tapınağını, Latrinayı, Aşk Evini, Celcius Kütüphanesini, Ticaret Agorasını sütunlu mermer cadde üzerinden ilerleyerek daha sonra tarihin ilk reklam panosunu görüyor ve rehberimizin anlatımıyla bu görkemli şehirde bir kez daha büyüleniyoruz. İmparator Arcadius tarafından ışıklandırılan ve liman caddesinde bulunan Selçuk kapısında Efes’e veda edipeski bir Rum Kasabası olan, efsanevi bir çağda dağlara vuran kırk kişiye atfen isminin verildiği rivayet edilen, Şirince’ye (Kırkınca) varıyoruz. Şirince’nin Arnavut kaldırımlı sokaklarında yapacağımız keyifli yürüyüş sonrasında bu şirin kasabayı arkamızda bırakıyor. Kuşadası’na doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Güvercin Ada, Kale Kapısı ve Limanın görülmesi sonrasında Konya’ya hareket ediyoruz. Konya’ya varış ile turumuzun sonu…

 

Bir başka Sufi Turizm programında görüşmek dileği ile…

Hizmet Ücret Bilgileri

NOT: ÖDEME SIRASINA GÖRE KOLTUK NUMARASI VERİLECEKTİR.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                           : 900 TL                               

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI          : 1000 TL                

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                                   : 200 TL

0-6 YAŞ  KOLTUK ALINMAZ İSE                                      : ÜCRETSİZ ALINIRSA: 350 TL

7-12 YAŞ                                                                            : 725 TL

(Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında geçerlidir)

 

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

* 2 Gece Otel Konaklaması

* 3 Sabah Kahvaltısı

* 2 Akşam Yemeği

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Ulaşım

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

* Kişisel Harcamalar

* Öğle Yemekleri

* Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri

* Yemeklerde alınan içecekler