Turlar

Genel Bilgiler

ORTA ANADOLU TURU

ELAZIĞ – DİVRİĞİ – KEMALİYE – TUNCELİ – MALATYA

14 – 17 EKİM 2021  (3 GECE / 3 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 14.10.2021 PERŞEMBE  KONYA – DİVRİĞİ

Siz değerli misafirlerimizle Anıt Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak saat 22.00’da Divriğe hareket ediyoruz.
Program

1.GÜN: 15.10.2021 CUMA DİVRİĞİ – KARANLIK KANYON – TAŞYOL – KEMALİYE – ÇIRÇIR ŞELALESİ

Sabah saatlerinde Divriği’ne varışımızla kahvaltımızı aldıktan sonra turumuza ilk olarak 1985 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine alınmış, Selçuklunun 800 yıllık eseri Divriği Ulu Camisi ve Darüşşifasını ziyaret ediyoruz. Divriği’den ayrılarak, inşaatı yaklaşık 130 yıl sürmüş olan Taş yola gidiyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde alacağımız fotoğraflar sonrasında dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan, Karanlık Kanyon’da fotoğraf molasının ardından dileyen misafirlerimiz tekne gezisi veya zipline yapabilir. Muhteşem bir eko sisteme sahip Karanlık Kanyon gezisi sonrası, lök tatlısı tadımı için Lökhane’ye gidiyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Mani Yolu, Kadı Gölü, Seytali Parkını geziyoruz. Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta” şiirinin ilham kaynağı ve doğduğu köy olan, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında Elazığ’ın şirin ilçesi Keban’a gidiyoruz. Türkiye’nin 2. Büyük barajı ve en büyük yapay gölü olan Keban Barajı’nı görüyoruz. Ardından muhteşem bir manzaraya sahip Çırçır Şelalesi’nde alabalık üretim çiftliğini gördükten sonra Elazığ’a hareket ediyoruz. Elazığ’a varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: 16.10.2021 CUMARTESİ OVACIK GÖZELERİ – MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI – TUNCELİ

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Ovacık’a doğru yola çıkıyoruz. Türkülere konu olan Munzur Dağları’nın gölgesinde ilerleyerek, Munzur gözelerine varıyoruz. Munzur Vadisi Milli Parkında yapacağımız serbest zaman ile eşsiz Munzur gözelerinin keyfini çıkartıyoruz. Ardından Tunceli merkeze doğru dönüş yoluna giriyoruz. Tunceli’de Tunceli Müzesi, Seyit Rıza meydanı  ve Panoramik Şehir Gezisini yaptıktan sonra Elazığ’daki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

3.GÜN: 17.10.2021 PAZAR     ELAZIĞ – MALATYA – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Elazığ’da sırası ile; Harput’ta Kale, Ala Mescid, Kurşunlu camii, Eski Hamam ve Ulu Camii’nin gezimizi tamamladıktan sonra Malatya’ya hareket ediyoruz. Malatya’da Şire Pazarı ve Kernek Meydanının gezilmesinin ardından serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Konya’ya hareket. Konya’ya varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki SUFİ TURİZM seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                         :1000 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI       : 1100 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                                : 200 TL

0-6 YAŞ  KOLTUK ALINMAZ İSE                                    : ÜCRETSİZ      ALINIRSA: 550 TL

7-12 YAŞ                                                                          : 800 TL

 

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER  

* 2 Gece Otel Konaklaması

* 3 Sabah Kahvaltısı 

* 2 Akşam Yemeği

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Ulaşım

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Kişisel Harcamalar

* Öğle Yemekleri

Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri

* Yemeklerde alınan içecekler