Turlar

Genel Bilgiler

 KLASİK BATI KARADENİZ TURU

Yedi göller - Abant - Amasra - Safranbolu 

 Kastamonu - Horma Kanyonu

 

03 - 07 Ağustos 2022

4 Gece – 4 Gün

Hareket Tarih ve Saatleri

Hareket:

Siz saygıdeğer konuklarımız ile saat 23:59’da Konya Devlet Tiyatrosu önünden Bolu'ya hareket ediyoruz. Cihanbeyli, Kulu ve Ankara güzergâhını takiben rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapıyoruz.​

Program

1.GÜN:

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında sarı ve karaçam ormanlarına ve doğanın oluşturduğu yüzlerce renk kombinasyonuna ev sahipliği yapan Abant Gölü Tabiat Parkı’na hareket ediyoruz. Abant’ta dileyen misafirlerimiz göl çevresinde fayton turu, dileyen misafirlerimiz de yürüyüş yapabilir. Abant gezimizin ardından buradaki güzellikleri de görüntüledikten sonra transfer araçlarımızın bulunduğu noktaya hareket ediyoruz. Transfer minibüslerimizle olağanüstü doğasıyla meşhur Yedigöller’e ulaşıyoruz. Sırası ile İncegöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Deringöl, Seringöl ve Büyükgöl gezilerini yapıyor ve yürüyüş ile Şelale ve Yediler Çeşmesini görüyoruz. Doğanın kalbindeki eşsiz gezimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2.GÜN:

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Çeşm-i Cihan olarak bilinen Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman “Lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola?” diye sorduğu Bakacak Tepesi'nde Amasra ve çevresini panoramik olarak izleyerek fotoğraf molası veriyoruz. Amasra Kalesi, Kemere köprüsü, Fatih camisi ve Limanı gezip, dileyen misafirlerimiz ile tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Küçük Liman ve Tavşan Adasını görüyoruz. Ardından öğle yemeğini alıyor ve Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Gezimize Kaymakamlar Konağı ile başlıyoruz. Sırası ile İzzet Mehmet Paşa Camii, Yemeniciler Arastası, Bakırcılar ve Demirciler Arastası, Pazaryeri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Kazdağlıoğlu Camisini görerek gezimizi tamamlıyor ve Safranbolu’nun en meşhur tadı olan lokumun tadına bakıyor, alışveriş yapıyor ve Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyoruz. Fotoğraf molasının ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3.GÜN:

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Safranbolu’nun iki yazlık mekânından birisi olan Yörük köyüne gidiyoruz. Sipahioğullarına ait iki konağı gezip, ilginç hikâyelerini dinledikten sonra, doğa harikası Horma Kanyonu’na hareket ediyoruz. Küre Dağları Milli Parkı’na dahil olan Kanyon içerisinden Ilıca Şelalesinden dökülen, Zara Çayı geçmektedir. Batı Karadeniz’in tüm güzelliklerini sergileyen, bölgeye özel endemik bitki çeşitlerini barındıran ve doğal akvaryum niteliğindeki Horma Kanyonunda dileyen misafirlerimiz doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Zara Çayı’nın sularının döküldüğü bölümdeki Ilıca Şelalesi’ni de fotoğrafladıktan sonra keyifli günün ardından aracımıza dönüyor ve Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN:

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında şehir merkezi gezimize başlıyoruz. 2018 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen evliyalar şehri Kastamonu’da ilk durağımız şehrin en önemli simgelerinden biri olan Saat kulesi. 1885 yılında, Vali Abdurrahman Paşa tarafından yaptırılmış olan saat kulesinin, halk arasında sürgün saat olduğuna dair yaşayan bir efsanesi bulunmaktadır. Ardından Kurtuluş Savaşı’nda İnebolu’dan Kastamonu ’ya cephane taşıyan kahraman Türk kadınını temsil eden Şehit Şerife Bacı Anıtında fotoğraf molası veriyoruz. Geçmişe ışık tutan kapsamlı bir kompleks olarak 31 Ekim 2008 tarihinde açılan “MİMAR VEDAT TEK KÜLTÜR ve SANAT MERKEZİ”ni geziyoruz. Bu kompleks içerisinde CUMHURİYET EVİ, Türkiye’de bir ilk olan ŞAPKA ve DANTEL MÜZESİ, ATATÜRK SERGİ SALONU, BEBEK EVİ, RESİM GALERİSİ  bulunmaktadır. Alışveriş ve hediyelik eşya için vereceğimiz serbest zaman sonrasında gezimizi sonlandırıyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde Konya’da turumuzu sonlandırıyor ve siz saygıdeğer misafirlerimizi, bir başka Sufi Turizm organizasyonunda buluşmak dileğiyle aldığımız noktaya bırakıyoruz.

Hizmet Ücret Bilgileri

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                    :2700 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI : 2950 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                          : 975 TL

0-2 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                           : ÜCRETSİZ 

3-6 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                           : 975 TL 

7-12 YAŞ ÇOCUK BEDELİ                                        : 1890 TL 

 

ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA GEÇERLİDİR

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 3 Gece Otel Konaklaması

 • 4 Sabah Kahvaltısı

 • 3 Akşam Yemeği

 • Konforlu Ulaşım

 • Araç İçi İkramlar

 • 1618 Sayılı Yasa Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 • Profesyonel Rehberlik


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 • Kişisel Harcamalar