Turlar

Genel Bilgiler

BATI KARADENİZ TURU

28 AĞUSTOS-01 EYLÜL 2019   (4 GECE / 4 GÜN)

SİNOP – KASTAMONU – SAFRANBOLU – ZONGULDAK – AMASRA – YEDİGÖLLER – ABANT

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 28.08.2019    KONYA – SİNOP

Siz değerli misafirlerimizle Ereğli’den saat 21.30’da Konya Anıt Devlet Tiyatrosu önünden saat 23.50’de Sinop’a hareket ediyoruz.

Program

1.Gün: 29.08.2019   SİNOP – KASTAMONU

Sinop’a varışımızla kahvaltımızı almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Kahvaltımızı aldıktan sonra Sinop Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Kale ziyaretinin ardından1877-1878 Osmanlı Rus Savaşı esnasında Sinop’ta şehit düşen askerlerimizin anısına onların ceplerinden çıkan paralarla yapılan Şehitler Çeşmesi’ni görüyoruz ve ardından birçok ünlü ismin de hapis yattığı “Anadolu’nun Alkatrazı “ olarak adlandırılan 1999 yılında kapatılıp müze olarak kullanılan Tarihi Sinop Kapalı Cezaevi’ne gidiyoruz. Cezaevi gezimizin ardından Pervane Medresesi, Ulu Cami gezilerimizi de tamamladıktan sonra Hamsilos Fiyordunu görmeye gidiyoruz. Bu gezilerimizin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra Karasu Deresi üzerinde bulunan irili ufaklı 28 Şelalenin oluşturduğu Tatlıca Takım Şelaleleri’ne hareket ediyoruz. Burada sizlerle yürüyüşümüzü yaptıktan sonra Erfelek’ten ayrılıyor Kastamonu’ya bulunan otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. ( MÜTEVELLİ OTEL KASTAMONU 3* )

 

2.Gün: 30.08.2019   KASTAMONU – SAFRANBOLU – ZONGULDAK

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Safranbolu’da UNESCO’nun Anadolu’da koruma altına aldığı iki köyden birisi olan Yörükköyü’ne gidiyoruz. Yörükköyü’nün Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında gezerken kendimizi tarihin sayfalarında birer yaprak gibi hissedeceğiz. Sipahioğulları’na ait iki konağı gezip, ilginç hikâyelerini dinledikten sonra köyün ortak çamaşırhanesine gidiyoruz. Tarih kokan bu mekânda fotoğraflarımızı çektikten sonra yavaş yavaş Yörükköyü’nden ayrılıp Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Kristal Cam terasa uğruyor. Buradaki fotoğraf çekimlerimizin ardından Safranbolu’da; ilk olarak dünyanın nadir açık namazgâhlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip; Eski Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı fotoğrafladıktan sonra Safranbolu’nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemenciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşılarını geziyoruz. Buradaki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Zonguldak’a devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  (ZONGULDAK DEDEMAN HOTEL 5*)

 

3.Gün: 31.08.2019   AMASRA – ZONGULDAK

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Amasra’ya hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Gökgöl Mağarasına uğruyoruz. Ardından Amasra’ya varışımızla gezimize sırası ile; Bedesten (Roma Bazilikası), Kale içi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar Dönemi’nde Camii olarak kullanılan (Kilise-Camii) Şapel, Liman gezilerimizi tamamladıktan sonra Zonguldak’taki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. . (ZONGULDAK DEDEMAN HOTEL 5*)

 

4.Gün: 01.09.2019  ABANT – YEDİGÖLLER – KONYA

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Abant’a hareket ediyoruz. Her mevsim farklı güzellikte olan Abant Gölü 'nü keşfetmek üzere göl etrafında yer alan yürüyüş parkurlarında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Serbest zamanımızın ardından Yedigöller’e gidiyoruz.. Eşsiz manzaraları, huzur veren dingin atmosferi ve harika doğasıyla doğaseverlerin çok beğendiği Yedigöller'de göllerin çevresinde gezintiye çıkıyoruz. Şelale, Dilek Çeşmesi gibi noktaları görebildiğimiz patikalarda yaptığımız yürüyüşün ardından Yedi göl diyarında gönlünüzce vakit geçirmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Konya’ya hareket ediyoruz. Konya’ya varış ve turumuzun sonu…

 

Bir sonraki SUFİ TURİZM seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI         : 900 TL
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ     : 990 TL

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                 : 450 TL

İKİ YETİŞKİN YANINDA;

0-6 YAŞ ÇOCUK : ÜCRETSİZ              KOLTUK ALINIRSA: 325 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK                                             : 700 TL

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler                                          

* 3 Gece Belirtilen Otel Konaklaması                                                   

* 4 Sabah Kahvaltısı                                                                   

* 3 Akşam Yemeği

* Yedigöller ve Erfelek Şelalesi Transferi

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Ulaşım

* Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

* Kişisel Harcamalar

* Öğle Yemekleri

* Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri