Turlar

Genel Bilgiler

EGE’NİN İNCİLERİ

CUNDA ADASI – FOÇA – ÇEŞME – ALAÇATI – SIĞACIK

EFES – ŞİRİNCE – KUŞADASI – ÖDEMİŞ – BİRGİ

09 – 14 AĞUSTOS 2019  (5 GECE / 5 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 09.08.2019   KONYA – İZMİR

Siz değerli misafirlerimizle saat 22.30’da Anıt Devlet Tiyatrosu önünden Akşehir – Afyon – Akhisar  güzergâhını takip ederek Cunda Adası’na hareket ediyoruz.

Program

1.GÜN: 10.08.2019 CUNDA – İZMİR

Sabah erken saatlerde Ayvalık’ta Rumlarla – Türklerin bir arada yaşadığı, eskiden kokulu ada anlamına gelen Moshinos, Türklerin ise Cunda dedikleri Alibey Adasında kahvaltımızı alarak turumuza başlıyoruz. İsteğe bağlı tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Eski bir Rum kasabası olan Cunda Adasının tarihi sokakları ve taş evleri arasında nostaljik anlar yaşayacağımız bir gezinti yapıyoruz. Adada bulunan 8 kiliseden günümüze en iyi şekilde korunarak ulaşabilmiş Taksiyarhis Kilisesi gezintimiz ve fotoğraf çekimlerimiz sonrasında çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada Şeytan’ın ayak izini simgeleyen demir kafes içindeki izi gördükten sonra, öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası nefis bir yol manzarası eşliğinde İzmir’e hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuğumuz sonrası akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz. Odalara yerleşme sonrası akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde. (BEYOND HOTEL 4*)

 

2.GÜN: 11.08.2019 FOÇA – İZMİR

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Antik dönemde Anadolu’da yaşamış, Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan eski adı Phokaia olan Foça’ya gidiyoruz. Foça’ya 10 km kala yol kenarında yükselen Kaya Anıt Mezar’nı görüyoruz.. Buradaki gezimizin ardından Tarihi Beş Kapılar Kalesi, Kayalar Camii, Foça’nın güney batısındaki Kale Burnu’nda yer alan Ceneviz Kalesi’ni görüyoruz. Burada dileyen misafirlerimizle yapacağımız tekne gezisinin ardından otelimize dönüyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuğumuz sonrası akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: 12.08.2019 SIĞACIK  - ÇEŞME – ALAÇATI  – İZMİR

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından turumuza başlıyoruz. Sığacık’a hareket Sığacık’ta sevimli mi sevimli, cana yakın eski balıkçı köyünde kıvrılarak giden daracık sokaklarda dolaşırken özgün mimarisini koruyabilmiş evleri gördükten sonra Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimizde ilk olarak Çeşme Kalesi’ni görüyoruz ve Çeşme çarşısı için serbest zaman veriyoruz. Alaçatı’yahareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve hediyelikleri alabileceğimiz meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakların gezilmesisonrasıyüzmek isteyen misafirlerimiz ile plaj’a hareket ediyoruz. Alaçatı’da kalan misafirlerimiz ile serbest zaman sonrası Plaj’a hareket,  diğer misafirlerin alınması ve İzmir’e dönüş. Akşam yemeğin alınması ve konaklama otelimizde.

 

4.GÜN: 13.08.2019 İZMİR –EFES –ŞİRİNCE –KUŞADASI –KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından ilk olarakantik çağın en önemli şehirlerinden biri olan Efes Antik Kenti'ne hareket ediyoruz. Görkemli Magnesia Kapısından şehre giriyor. Mısır Tanrıçası İsis adına yapılan İsis Tapınağını, Belediye Sarayını, Domitian Tapınağını, Zafer Tanrıçası Nike kabartmasını ve Memnius Anıtını görüp, Zafer Kapısından geçerek Kuretler Caddesi'nde yürüyüş yapıyoruz. Bu caddede Skolastika Hamamlarını, Trojan Çeşmesini, Hadrian Tapınağını, Latrinayı, Aşk Evini, Celcius Kütüphanesini, Ticaret Agorasını sütunlu mermer cadde üzerinden ilerleyerek daha sonra tarihin ilk reklam panosunu görüyor ve rehberimizin anlatımıyla bu görkemli şehirde bir kez daha büyüleniyoruz. İmparator Arcadius tarafından ışıklandırılan ve liman caddesinde bulunan Selçuk kapısında Efes’e veda edipeski bir Rum Kasabası olan, efsanevi bir çağda dağlara vuran kırk kişiye atfen isminin verildiği rivayet edilen, Şirince’ye (Kırkınca) varıyoruz. Şirince’nin Arnavut kaldırımlı sokaklarında yapacağımız keyifli yürüyüş sonrasında bu şirin kasabayı arkamızda bırakıyor. Kuşadası’na doğru hareket ediyoruz. Güvercin Ada, Kale Kapısı ve Limanın görülmesi sonrasında İzmir’e dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5.GÜN: 14.08.2019 İZMİR – ÖDEMİŞ – BİRGİ – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve Ödemiş’e hareket ediyoruz. Ödemiş’te kısa bir çevre gezisi yaptıktan sonra Birgi'ye varıyoruz. Birgi'de Aydınoğlu Mehmet Bey tarafından 1312-1313 yılında yaptırılan cami Ege bölgesinin en eski camilerinden biri olan Aydınoğlu Mehmet Bey Camisi'ni geziyoruz. Minberi, hutbe kapısı ve pencere kanatları birer şaheserdir. Daha sonra Birgi’nin en güzel ahşap eserlerinden biri olan Çakıroğlu Mehmet tarafından yaptırılan Çakırağa Konağına gidiyoruz. Birgi'de; Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinin sivil ve dini mimari dokusunun sıralandığı dar sokakları, kentin ortasında bir inci gibi yer alan konaklarını görüp Konya’ya hareket ediyoruz. Konya’ya varış ve turumuzun sonu.

 

Bir başka Sufi Turizm programında görüşmek dileği ile…

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                     : 1150 TL                               

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI    : 1250 TL                

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                             : 400 TL

0-6 YAŞ  KOLTUK ALINMAZ İSE                                 : ÜCRETSİZ    ALINIRSA: 375 TL

7-12 YAŞ                                                                        :  950 TL

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

* 4 Gece 4*Beyond Hotel Konaklaması

* 5 Sabah Kahvaltısı

* 4 Akşam Yemeği

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Ulaşım

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

* Kişisel Harcamalar

* Öğle Yemekleri

* Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri

* Yemeklerde alınan içecekler

*Foça Tekne Turu