Turlar

Genel Bilgiler

BOSNA HERSEK TURU

SARAYBOSNA – POÇİTEL – BLAGAY – MOSTAR – VRELO BOSNA – TRAVNİK – JAJÇE ŞELALELERİ

28-31 EKİM 2021 (3 GECE 4 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri
Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Saraybosna’ya uçuş.
Program

1.GÜN İSTANBUL-SARAYBOSNA 

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Saraybosna’ya uçuş. Saraybosna'ya varışımızın ardından. Osmanlı İmparatorluğunun izleri ile harmanlanmış Saraybosna’da görülecek yerler arasında: Küresel bir kader değişikliğine tanıklık eden Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet adına inşa ettirilen Hünkar Camii, Avrupa mimarisi ile Tasarlanmış Milli Kütüphane, Hikayesi ile ünlenen İnat Evi, Estetik ve kültürel açıdan Osmanlının bir özeti olan Baş çarşı ve Baş çarşı Sebili, Şehrin hamisi Sancakbeyi Gazi Hüsrev Bey adına yaptırılan Camii ve Külliye, Tarihi Moriça Han, Saraybosna’daki dinsel hoşgörünün kanıtı İsa’nın Kalbi Katedrali, 2.Dünya savaşında ölenlerin anısına yapılan Sönmez Ateş Anıtı ve Saraybosna’nın modern yüzünü yansıtan Ferhadiye Caddesi bulunmakta. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Bosna Hersek’in bağımsızlığının sembolü  Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç  ve Bosnalı şehitlerin mezarlarının bulunduğu Kovaçi Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Başçarşıda akşam yemeğini alıp konaklayacağımız otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

 

2.GÜN SARAYBOSNA-POÇİTEL-BLAGAY-MOSTAR

Otelde alınan kahvaltı sonrası Poçitel şehrine hareket ediyoruz. Osmanlı’nın Askeri ve mimari dehasının eşsiz bir örneği olan Poçitel’de görülecek eserler arasında: Yapımı 14.yy dayanan Poçitel Kalesi, Saat Kulesi ve Poçitel Camii bulunmakta. Ardından Blagay’a hareket ediyoruz Bektaşi dervişlerinin katkıları ile Bosna Hersek’in Müslümanlığa geçişinde büyük etkiye sahip bu yerleşim yerinde Blagay Tekkesini ziyaret edip , Buna Nehrinde serbest zaman veriyoruz. Blagay turu sonrası ismini ‘Mostari’ adlı şehrin koruyucularından alan Mostar’a hareket ediyoruz varışla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Mimar Hayrettin tarafından yapılan Tarihi Mostar Köprüsü, Köprü üzerinde askeri amaçla tasarlanmış Halebiye ve Tara Kuleleri, 1618 yılında inşa edilmiş Koski Mehmet Paşa Camii, Şehrin Hamisi Karagöz bey adına yaptırılan Camii ve Tarihi Mostar Çarşısı bulunmakta. Çarşıda  vereceğimiz serbest zamanın ardından Saraybosna şehrine dönüş konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN SARAYBOSNA-TRAVNİK-JAJCE ŞELALELERİ

Otelde alınan kahvaltı sonrası  Osmanlı İmparatorluğunun Batı’ya açılan en yakın şehri  ve yetiştirdiği devlet adamları ile ‘Vezirler şehri’ ünvanını alan Travnik’e hareket ediyoruz. Varışımızla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: 1705 yılında Hacı İbrahim Paşa tarafından yaptırılmış Elçi İbrahim Paşa Medresesi,Travnik Saat Kulesi , Rumeli’ye has “alaca” diye adlandırılan bezemeli camilerden olan Süleymaniye Camii, şehri ikiye bölen Lavsa Nehri ve  Nobel Ödüllü yazar İvo Andric’in Evi bulunmakta. Ardından Travnik kalesine hareket ediyoruz 14. yüzyıl sonunda Bosna Kralı II. Tvrtko tarafından yaptırılmış 1463’te Fatih Sultan Mehmet Han ordusu tarafından fethedilen ve şuanki görünümüne kavuşturulan Kale gezimiz esnasında: 15. yüzyılda Sultan II. Bayezid döneminde inşa edilmiş Kale Camii , Travnik Müzesini ve Saat Kulesini görüyoruz. Ardından öğle yemeğimizi Travnik ‘de alıp Jajçe şelalerine hareket ediyoruz. Doğa harikası şelalede vereceğimiz serbest zamanın ardından Saraybosna şehrine dönüş akşam yemeğinin alınmasının ardından konaklama otelimizde.

 

4.GÜN SARAYBOSNA-YAŞAM TÜNELİ-VRELO BOSNA-İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltı sonrası ilk olarak 1992-1995 yılları arasında  Bosna Katliamının izlerini yaşayacağımız Savaş Tüneli’ni ziyaret edeceğiz. Ardından İğman Dağları eteklerinde bulunan Saraybosna’nın su kaynağı Vrelo Bosna milli parkına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir park olan Vrelo Bosna’da vereceğimiz serbest zamanda doğayı keşfedip birbirinden güzel resimler yakalayabilirsiniz. Doğa turumuz sonrası Saraybosna şehrine dönüş rehberimizin belirleyeceği saate kadar alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Serbet zamanın ardından havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ve İstanbul’a varışımız ile  varış turumuz sona ermektedir. Bir başka SUFİTUR seyahatinizde görüşmek üzere..

 

Hizmet Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI      : 399 EURO

ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI       : 399 EURO

TEK KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI     : 475 EURO

0-2 YAŞ ARASI ÇOCUK BEDELİ                   : 50 EURO

02-06 YAŞ ARASI ÇOCUK BEDELİ               : 300 EURO

06-12 YAŞ ARASI ÇOCUK BEDELİ              : 350 EURO

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Gidiş-Dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

*Gruba özel araçlar ile ulaşım hizmetleri

*4* Otellerde oda kahvaltı konaklama

*Öğle yemekleri

*Akşam yemekleri

*Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri

*Programda belirtilen tüm turlar

*Vrelo Bosna milli parkı giriş ücretleri

*Blagay tekkesi giriş ücretleri

*Travnik Kalesi giriş ücretleri

*Yaşam Tüneli giriş ücretleri

*Jajçe Şelaleleri giriş ücretleri

*Gümrük ve şehir vergileri

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)

*İsteğe bağlı Sigorta Ücreti

*Covid Test ücretleri